Naujienos
Tarpusavio skolinimo platformos: Paskolų klubo pranašumai

Tarpusavio skolinimo platformos: Paskolų klubo pranašumai

Tarpusavio skolinimo platformos - kokie Paskolų klubo pranašumai?

 

Tarpusavio skolinimo platformos: Paskolų klubo pranašumai

Tarpusavio skolinimas (angl. Peer-to-peer lending) mūsų šalyje populiarėja vis labiau. Norintiems investuoti, tai yra išties puikus būdas įdarbinti savo pinigus. Kita vertus, toks pasirinkimas turi nemažai pranašumų ir siekiančių pasiskolinti atžvilgiu. Visgi, pradėkime nuo pat pradžių. Kas yra tarpusavio skolinimo platformos?

Kas tai yra Tarpusavio skolinimo platformos?

Tarpusavio skolinimo platformos (dar žinomos kaip P2P) - tai vienų žmonių skolinimas kitiems. Iš esmės, šis variantas yra puikus pasirinkimas tiek vienai, tiek kitai pusei. Ieškantys papildomų investicinių galimybių savo pinigus gali įdarbinti būtent čia. Kita vertus, nemažai asmenų, kurie nori pasiskolinti, taip pat renkasi būtent P2P platformas. Toks skolinimas veikia ganėtinai paprastu principu. Iš esmės, vieni interneto vartotojai savo pinigus laikinai perduoda kitiems, kaip tarpininką pasitelkdami technologinę platformą.

Tarpusavio skolinimo platformų veikla

Svarbu paminėti, kad kiekviena P2P platforma privalo įvertinti paskolos gavėjus. Pati analizė būna paremta kredito istorija bei turimais finansiniais įsipareigojimais ir kitais veiksniais. Dažniausiai priskiriamos palūkanos yra susiję su kreditingumu. Be to, rizikos lygis yra vertinamas raidėmis. A+ atspindi didžiausią patikimumą, jog paskolintus pinigus tikrai atgausite. Kita vertus, tokiu atveju gausite mažiausias palūkanas. Tuo tarpu, tolesnės raidės reiškia vis labiau kylančią riziką. Tad, nepamirškite pastarosios įvertinti. 

Tarpusavio skolinimas - ar tai saugu?

Nors tarpusavio skolinimo platformos mūsų šalyje populiarėja vis labiau, dalis žmonių į tai žvelgia ganėtinai skeptiškai. Tad, ar toks sprendimas yra išties saugus tiek vienai, tiek kitai pusei? Trumpai tariant, taip. Tarpusavio skolinimo platformos išlieka ganėtinai saugiu pasirinkimu. Be jokios abejonės, čia taip pat vyrauja tam tikrų rizikų. Visgi, pradėkime nuo to, kad tokią veiklą vykdyti gali tikrai ne bet kas. P2P platformos yra prižiūrimos Lietuvos banko. Be to, pastarosios turi būti įtrauktos į Viešąjį tarpusavio skolinimo platformos operatorių sąrašą.

Žinoma, kaip jau minėjome kiek anksčiau, svarbu, jog iš anksto įvertintumėte galimas rizikas. Tad, prieš pasirenkant tinkamą platformą, pravartu pasidomėti visomis aplinkybėmis bei garantijomis. Kita vertus, vertėtų paminėti ir tai, jog daugumos skolintojų pinigai dažniausiai būna atskirti nuo tarpininkų įmonės lėšų. Taigi, bankroto atveju, Jūsų investuota suma vis tiek išliktų ir galiausiai ją atgautumėte. 

P2P platformos privalumai norintiems investuoti

Tarpusavio skolinimo platformos yra išties puiki investicija. Tai idealus variantas tarp itin rizikingų sprendimų arba pinigų laikymo kojinėje. Nepamirškite, kad bėgant laikui turimos santaupos nuvertėja. Tad, rekomenduojama pasirinkti iš daugybės investavimo būdų bei įdarbinti savo pinigus. Visgi, kaip jau minėjome kiek anksčiau, dalis variantų pasižymi ganėtinai didele rizika. Be to, investavimas ne visuomet yra paprastas, todėl tenka skirti nemažai savo laiko domėjimuisi. Laimei, tarpusavio skolinimas tinka tiek pradedantiesiems, tiek labiau pažengusiems. Taipogi, P2P platformos suteikia galimybę užsidirbti didesnes palūkanas, nei taupomieji indėliai. Svarbu paminėti, jog pastarųjų taip pat beveik niekuomet neveikia rinkų svyravimai. Be to, čia nesunku savarankiškai valdyti vyraujančias rizikas. Tad, kaip galite matyti, privalumų gausu.

P2P platformos privalumai norintiems pasiskolinti

Tarpusavio skolinimas yra naudingas ir norintiems pasiskolinti. Pirmiausiai, P2P suteikia galimybę refinansuoti anksčiau paimtas paskolas bei sujungti jas į vieną. Tokiu būdu kartais pavyksta gauti geresnes sąlygas, ilgesnį grąžinimo terminą bei palankesnes palūkanas. Visgi, svarbu paminėti ir tai, jog skirtingi asmenys turi itin skirtingų poreikių. Tačiau, dauguma bankų siūlo ganėtinai siaurą paskolų spektrą. Tuo tarpu, P2P platformos leidžia įgyvendinti itin įvairius poreikius. Taigi, galite finansuoti savo atostogas, planuoti vestuves, remontuoti turimą būstą ir daryti daugybė kitų dalykų.

Tarpusavio skolinimo trūkumai

Visgi, toks skolinimas pasižymi ir keletu trūkumų. Vienas iš jų - tai vyraujančios rizikos. Be jokios abejonės, egzistuoja galimybė, kad pinigų skolininkas paprasčiausiai nebegrąžins. Visgi, pasak statistikos, tokie įvykiai siekia vos apie 8-9% visų susitarimų. Tad, iš esmės, ši rizika laikoma santykinai nedidele. Dar vienas trūkumas, kurį reikėtų įvardinti yra mažesnis likvidumas. Sudėtingesni investavimo įrankiai dažniausiai suteikia galimybę savo lėšomis disponuoti greičiau. Tuo tarpu, tarpusavio skolinimosi platformose reikia palaukti, kol paskola Jums bus grąžinta. Kita vertus, nors anksčiau jau minėjome, kad P2P yra tinkamas pasirinkimas net ir pradedantiesiems, pastarasis taip pat reikalaus šiek tiek laiko sąnaudų. Visgi, būtent dėl šios priežasties gaunate kiek didesnę grąžą, nei laikydami pinigus indėliuose. 

Kaip pasirinkti tarpusavio skolinimo platformą?

Renkantis tinkamą skolinimo platformą, vertėtų pasidomėti pastarosios sąlygomis bei taisyklėmis. Be to, beveik kiekvienoje iš jų egzistuoja tarpininkavimo ir administravimo mokesčiai. Žinoma, svarbu įvertinti pasirinktos platformos patikimumą. Tad, rekomenduojama nesirinkti tokių variantų, kurių dar neišbandė kiti žmonės - nebent norite rizikuoti. Kita vertus, svarbu prisiminti, jog investavimą galite pradėti nuo kiek mažesnių sumų. Tokiu atveju, galėsite išbandyti skirtingas platformas bei atrasti labiausiai tinkančią Jums. 

Paskolų klubo platformos veikla

Investavimas į paskolas - tai puikus būdas įdarbinti turimus pinigus. “Paskolų klubas” yra viena saugiausių bei didžiausių P2P platformų Lietuvoje. Prisijungti prie mūsų siūlome tiek pradedantiesiems, tiek jau pažengusiems investuotojams. Be to, efektyviai įdarbinti savo pinigus gali ir verslo subjektai. 

Visgi, egzistuoja nemažai aspektų, kuriuos turėtumėte žinoti, prieš prisijungdami prie P2P platformos. Tačiau, šį kartą pateiksime tik sutrumpintą variantą. Svarbi informacija investuotojams:

-“Paskolų klube” investuoti gali Europos Sąjungos, Laisvosios prekybos asociacijos ir Europos ekonominės erdvės piliečiai.

- Siūlome išties patogų automatinio investavimo įrankį.

- Prieš skolinant raginame atsižvelgti į kreditingumo reitingą. Visgi, platformoje skolintis leidžiama tik įvertintiems ne žemesniu, nei C- reitingu.

- Minimali investuojama suma turėtų būti 20 eurų.

- Į vieną paskolą galima investuoti maksimaliai 500 eurų.

- Pagal galiojančius teisės aktus, vartojimo kredito gavėjas paskolą gali grąžinti anksčiau laiko. Tokiu atveju, gausite mažiau palūkanų, nei buvo tikėtasi.

 

Paskolų klubo platformos pranašumai

“Paskolų klubas” suteikia automatinio investavimo galimybę. Tai yra itin efektyvus ir Jūsų laiką taupantis įrankis. Tad, belieka pasirinkti tinkamus kriterijus, o mes investuosime į juos atitinkančius kreditus. Kaip jau minėjome kiek anksčiau, prie mūsų platformos gali prisijungti ne tik fiziniai asmenys, tačiau ir verslo subjektai. Be to, siūlome antrinę rinką. Ten investuotojai gali pirkti bei parduoti sukauptas lėšas. Dar vienas “Paskolų klubo” pranašumas - tai VIP klubas. Investuotojai, pasiekę VIP bronze statusą bei turintys aktyvų portfelį nuo 5000 eurų yra pridedami į papildomų naudų programą. Be to, siūlome galimybę pasinaudoti investavimu ir pradėti kaupti pinigus savo vaiko ateičiai. Tam galite skirti ir visai nedideles sumas. Visgi, sulaukus pilnametystės, tai išties palengvins Jūsų atžalos savarankišką pradžią. Svarbu paminėti ir tai, jog “NEO FINANCE” yra viena saugiausių P2P platformų Europoje. Tad, kaip galite matyti, privalumų gausu. Belieka prisijungti prie “Paskolų klubo”. Visgi, atkreipiame dėmesį, kad investavimas visada yra susijęs su rizika (investicijos gali neatsipirkti ir/ar investuotos lėšos gali būti prarastos). Praeities grąžos rezultatai nenumato ir nelemia ateities rezultatų, o „NEO Finance“ asmeninės investicijos rizikos neprisiima. 


 

Paskelbta:
2023-09-05
Pasidalinkite:
Panašios naujienos