Naujienos
Kreditingumo vertinimas – kas jam turi didžiausią įtaką?

Kreditingumo vertinimas – kas jam turi didžiausią įtaką?

Kreditingumo vertinimas – kas jam turi didžiausią įtaką?

Ar kada teko pagalvoti, kas turi įtaką galimybei gauti paskolą? Ne paslaptis, kad  tam daugiausiai įtakos turi asmeninis kreditingumas – visa renkama informacija apie asmens gebėjimus tinkamai vykdyti finansinius įsipareigojimus. Juos privalu vykdyti atsakingai, net jei kol kas neturite planų skolintis, nes įrašai kredito istorijoje yra saugomi 10 metų po pilno įsipareigojimo padengimo. 

Norint gauti paskolą, prieš tai skolintojas turės įvertinti jūsų galimybes pasiskolinti. Kreditingumo reitingas gali parodyti, ar klientas nėra įsiskolinęs, ar yra mokus, laiku grąžino turėtus įsipareigojimus. Tiesa, vien tik laiku mokėti paskolų įmokas neužtenka, egzistuoja daugybė veiksnių, kurie turi įtaką vertinant kreditingumą. 

Didžiausią įtaką kreditingumo vertinimui turi:

  • Asmeninė kredito istorija. Didelę įtaką vertinimui daro ne tik paskolų įmokų dengimas laiku, bet ir mokami mokesčiai, sąskaitos už komunalines paslaugas. Laiku neapmokėtos sąskaitos atsispindi kredito istorijoje, net jei nesumokėjote vos kelių eurų. Per dažnas skolinimasis mažomis sumomis taip pat gali turėti įtakos jūsų kreditingumo vertinimui, nes tai gali pasirodyti, kaip negebėjimas valdyti savo finansų.

  • Darbo stažas. Paskolą pavyktų gauti tik tuomet, kai žmogus turi nepertraukiamą 4 mėnesių darbo stažą. Tačiau svarbu nepamiršti, kad vien tik to nepakanka. Ilgesnis stažas parodo jūsų stabilumą, staigių pokyčių nebuvimą, o tai kreditingumui yra teigiamas veiksnys.

  • Gaunamos pajamos. Jei neturite problemų su finansais, jūsų kreditingumo reitingas taip pat bus geresnis, jeigu gaunate stabilias pajamas nei to, kurio pajamos svyruoja, dažnu atveju tenka pasiimti nedarbingumą ar gresia darbo netekimas. 

  • Amžius. Nors skolintis galima nuo 18 metų, tačiau tokio amžiaus žmogus dar neturi skolinimosi istorijos, ilgos darbo patirties ar stabilių pajamų, dėl to sprendimas dėl paskolos suteikimo gali būti neigiamas.

  • Pajamų ir įsipareigojimų santykis. Norint gauti palankų kreditingumo vertinimą, turimi finansiniai įsipareigojimai neturi viršyti 40% gaunamų pajamų. 

  • Sutuoktinio kredito istorija. Prieš imant paskolą, kai turite sutuoktinį, reikėtų atsižvelgti ir į jo kredito istoriją. Todėl planuojant didesnes išlaidas ir ketinant skolintis šeimos reikmėms, jau prieš kurį laiką reikėtų stengtis pagerinti abiejų kredito istoriją. Beje, skolintis galima ir asmeninėms reikmėms, t. y. nevertinant sutuoktinio kredito istorijos, bet tuomet įsipareigojimams gali būti skiriama tik 20% gaunamų pajamų.

Geras kreditingumas yra svarbus norint gauti teigiamą sprendimą dėl paskolos bei gauti geriausias sąlygas. Būtina stengtis išlaikyti kuo aukštesnį kreditingumą, laiku sprendžiant finansinių įsipareigojimų problemas ir išlaikant pastovumą įvairiose srityse, kad kreditingumo vertinimas būtų palankus jums. Svarbu paminėti, kad jeigu susidūrėte su finansiniais sunkumais ir įsipareigojimų įmokos tapo per didelės mokėti, visuomet galite kreiptis į kredito įstaigą dėl kreditų refinansavimo, kurio pagalba galima sumažinti mokamas mėnesio įmokas.

Norintiems nemokamai pasitikrinti kreditingumo reitingą, siūlome užsukti į Paskolų klubo puslapio reitingo skaičiuoklę ČIA.

Paskelbta:
2023-05-15
Pasidalinkite:
Panašios naujienos