Naujienos

Kokius būsto remonto darbus geriausia atlikti vasarą, o ką pasilikti žiemai?

Kokius būsto remonto darbus geriausia atlikti vasarą, o ką pasilikti žiemai?

Šiltuoju metų laiku atsiranda daugiau motyvacijos, o ir dauguma planų įgyvendinti tampa lengviau, tą rodo ir tarpusavio skolinimo platformos „Paskolų klubas“ inicijuota gyventojų nuomonės apklausa – beveik pusė (47 proc.) respondentų ketina arba rinktųsi būsto remontą atlikti būtent vasarą. Artėjant vidurvasario link, verta žinoti, kokių namų atnaujinimo darbų nepasilikti paskutinei minutei, o susiplanuoti jau dabar.

Vadovaujasi posakiu – roges žiemai ruošk vasarą

Vasara – vienas patogiausių, o dažnai ir saugiausių sezonų atlikti namų remontą. Geresni orai suteikia ne tik palankesnes sąlygas, atliekant išorės remonto darbus, bet ir galimybę, esant poreikiui, trumpam persikraustyti į vasarnamį ar remonto darbus planuoti pagal atostogas, išvykstant ir išvengiant namų remonto diskomforto.

„Vasaros metu užklausų meistrams skaičius tikrai šokteli į viršų, pats pikas kartais pasiekiamas vasaros pabaigoje. Šiuo sezonu gyventojai renkasi atlikti pastato išorės, gerų oro sąlygų reikalaujančius darbus, kaip fasado, stogo remontas, aplinkos tvarkymo darbai, terasų įrengimas ir atnaujinimas. Natūralu, nes vasara tam tinkamiausias metas“, - komentuoja remonto meistrus vienijančios platformos „Portal pro“ vadovas Dalius Šimaitis.

Ko geriau nepasilikti žiemai?

Kai kurių išorės remonto darbų šaltuoju sezonu atlikti beveik neįmanoma arba remonto kaina gali gerokai išaugti, nes prireikia pasitelkti specialias technologijas ir medžiagas, kurios reikalingos, norint atlikti remontą būtent šaltuoju metų laiku. Tačiau, anot pašnekovo, tam tikri remonto darbai dažnai neapgalvotai paliekami rudeniui ar žiemai, nors kur kas patogiau ir lengviau juos būtų atlikti pavasarį ar vasarą, kaip, pavyzdžiui, šildymo, kondicionavimo sistemų remonto ir įrengimo darbus.

Dažniausiai tokius darbus žmonės linkę atidėti vėlesniam laikui – kai to prireiks – šildymo sistemomis pradeda rūpintis, kai jau atslenka šaltukas. O neįsivertinus, ar šildymas tinkamai veikia prieš pasirodant vėsiems orams, netikėtai ištinka gedimai ir skubama remontuoti, kai patalpas jau reikia šildyti. Tam, kad to būtų galima išvengti, verta pasirūpinti iš anksto, kol orai lauke dar nekelia nepatogumų.

Kalbant apie vidaus remonto darbus, didžiąją dalį jų galima atlikti visus metus, tačiau interjero dizainerė Ugnė Stasionė, taip pat akcentuoja, kad verta turėti galvoje tai, kad šaltuoju metų laiku kai kurie darbai, gali vykti lėčiau, pavyzdžiui, sienų apdailos darbai – esant vėsesniam orui, medžiagos džiūsta lėčiau, ypač jei remontuojamas būstas nėra šildomas.

Kiek laiko pasilikti planavimui?

Nesvarbu, kokio dydžio projektas – kardinalus namų remontas ar tik sienų perdažymas, planuoti darbus iš anksto reikėtų bet kuriuo atveju, o tam pirmiausia vertėtų įsivertinti esamą būsto būklę, kuri aiškiau padės apsibrėžti, kiek turėtų užtrukti remontas bei leis išvengti darbų sustojimo.

Tam, kad jaustis užtikrintai, rekomenduojama meistrų ir medžiagų pradėti ieškoti, kaip įmanoma, anksčiau. Tačiau, pasak, meistrų pasiūlymų platformos „Portal pro“ atstovo, vis tik dauguma žmonių dažniausiai paslaugos nori čia ir dabar, tad išankstinis planavimas pasitaiko rečiau.

Panašias tendencijas galima pastebėti ir tarp būsto remontui imamų vartojimo paskolų. Pasak, tarpusavio skolinimo platformos „Paskolų klubas“ vadovės Indrės Krasovskės, remiantis istoriniais duomenimis, gyventojai dėl paskolos namų atnaujinimui aktyviau pradeda skolintis gegužės mėn., ruošdamiesi greičiausiai vasarą, numatytiems darbams, birželį vėlgi pastebimas didesnis aktyvumas, tačiau liepą užklausų pradeda mažėti – žmonės daugiau ilsisi, atostogauja, o rugpjūčio gale vėl matomas sujudimas – kreipiasi nemažai gyventojų, kurie nori spėti suremontuoti namus, kol neprasidėjo ruduo.

„Svarbu turėti omenyje, kad remonto darbai skirstomi į kelis tipus: smulkūs, vidutinio dydžio ir stambūs remonto darbai. Pirmasis tipas yra populiariausias, nedidelius remonto darbus galima atlikti per 2-3 darbo dienas. Vidutinio dydžio darbams priskiriami apdailos bei didesni santechnikos darbai, kurių atlikimui reikia pasiruošti – užsisakyti medžiagas, pasiruošti įrankius ir pan. Tokie darbai gali trukti 1-2 savaites po darbų užsakymo. Na, o dideli darbai, tokie kaip būsto vidaus patalpų atnaujinimas, gali trukti ir mėnesį. Tad priklausomai, nuo remonto apimties, reikėtų derinti ir darbų planavimo laiką. Jei darbai stambūs ir įgyvendinami tik vasarą, patartina nepasilikti jų rugpjūčio viduriui ir tikėtis, suspėti iki vasaros pabaigos“, - pataria D. Šimaitis.

Apie tyrimą

„Paskolų klubo“ kartu su „Nielsen“ inicijuota internetinė apklausa buvo vykdoma 2022 metų balandžio mėnesį. Apklausti 16-64 metų Lietuvos gyventojai. Iš viso apklausoje dalyvavo 1600 respondentų iš Lietuvos.

 

Paskelbta:
2022-06-28
Pasidalinkite:
Panašios naujienos